ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8952404
*
nr 895 2404
Spegel
Kinesiserande dekor, höjd: 53
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2014
kl 19:37:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 22:48:22
1
100 kr
15/5 23:54:33
2
400 kr
18/5 20:05:02
3
400 kr
18/5 20:06:39
3
450 kr
19/5 14:57:28
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kinesiserande dekor spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 895 2404
Spegel
Kinesiserande dekor, höjd: 53
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 22:48:22 | 1 | 100 kr |
15/5 23:54:33 | 2 | 400 kr |
18/5 20:05:02 | 3 | 400 kr |
18/5 20:06:39 | 3 | 450 kr |
19/5 14:57:28 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kinesiserande dekor spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27